Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » Uczniowie Elektronika na międzynarodowych warsztatach młodzieży

Uczniowie Elektronika na międzynarodowych warsztatach młodzieży

Troje uczniów naszej szkoły: Olga Gołacka, Weronika Wołosiuk i Kacper Tytko, wzięło niedawno udział w IWC 2019 Bergen-Belsen w Niemczech.
W spotkaniu uczestniczyły delegacje uczniów z dziesięciu krajów świata, a jego tematyka dotyczyła rozwoju idei narodowego socjalizmu w hitlerowskich Niemczech oraz zagłady w czasie II wojny światowej.

         Nasi koledzy pogłębili swoją wiedzę historyczną na zajęciach warsztatowych, spotkali się z byłymi więźniami KZ Bergen-Belsen, historykami i politykami, a także przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji rocznicy wyzwolenia obozu. Trafnym podsumowaniem warsztatów są skierowane do młodzieży słowa pani Ivonne Koch, byłej więźniarki obozu Bergen-Belsen: „Lepsza jest najgorsza demokracja, niż jakakolwiek dyktatura.”

         Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, te dziesięć dni wypełnionych było nie tylko wytężoną pracą i refleksją na ważne tematy, ale również dobrą zabawą i nowymi, ciekawymi znajomościami. Była to również doskonała okazja do treningu umiejętności posługiwania się językami obcymi w naturalnych warunkach.

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij