Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » Ta prawdziwie męska wyprawa

Ta prawdziwie męska wyprawa

     W dniach od 7 do 9 października 2015 roku uczniowie 2ET i 3AT przebywali na wycieczce krajoznawczo-historycznej na północy Polski. Ta prawdziwie męska wyprawa rozpoczęła się w Malborku. Rynsztunek średniowiecznego rycerza, osobiste komnaty wielkiego mistrza czy gdańsko przykuły naszą uwagę na wiele godzin. Późnym popołudniem dotarliśmy na Westerplatte, gdzie mogliśmy być świadkami historii bliższej niż czasy mrocznego średniowiecza.
Następny dzień to kolejne atrakcje Gdańska, Gdyni i Sopotu. Nie wzbudziły naszego zachwytu bursztyny prezentowane na znanej ulicy gdańskich złotników, ale zainteresował nas Okręt Błyskawica, a także chińskie okręty wojenne, które po raz pierwszy zacumowały w gdyńskim porcie. Wieczorem jeszcze spacer nad morzem by w bojowym nastroju zagrzewać „naszych” do sportowej walki  ze Szkocją.
     Trzeciego dnia pojechaliśmy do Świętej Lipki, aby zobaczyć Sanktuarium Maryjne, a zarazem jeden z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. Dla złagodzenia wojennych klimatów wycieczki wysłuchaliśmy przepięknego koncertu muzyki poważnej granego na zachowanych barokowych organach. Ostatnim punktem programu był Wilczy Szaniec, czyli wysunięta najbardziej na wschód tajna kwatera Hitlera. Dopiero późną nocą dotarliśmy szczęśliwie do Lublina, ale dla tak wielu ciekawych miejsc warto było przejechać „pół” Polski.

 

 

 

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij