Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Osiągnięcia » W Roku Szkolnym 2015/2016 » Sukces naszych pływaczek z SMS na Wielomeczu w Sofii

Sukces naszych pływaczek z SMS na Wielomeczu w Sofii

Pływaczki AZS UMCS osiągnęły kolejny sukces, tym razem na międzynarodowej imprezie. Julia Adamczyk oraz Wiktoria Samuła wystąpiły na wielomeczu pływackim juniorów w Sofii. Razem z nimi do Bułgarii poleciał także trener Piotr Kasperek.

Trzy medale zdobyła Julia Adamczyk. 17-latka wywalczyła dwa srebra na 200 i 400 metrów stylem zmiennym oraz brąz w sztafecie 4x200 dowolnym. Na tym pierwszym dystansie dotarła do mety z  czasem 5:00.30, co jest jej drugim najlepszym rezultatem w karierze. Szybsza była tylko Greczynka Ilektra Varvara Lebl. Na 400 metrów lublinianka pobiła swój rekord życiowy. Uzyskała czas 2:22.34 i ustąpiła ponownie tylko Lebl. Do tego dołożyła jeszcze brąz w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym. Zespół w składzie Julia Adamczyk, Aleksandra Polańska, Dominika Janiszewska i Patrycja Rzońca popłynął w czasie 8:35.94. Lepsze były reprezentacje Brazylii i Grecji.

- Julia popłynęła bardzo dobrze. Można powiedzieć, że utrzymuje formę od Mistrzostw Polski na krótkim basenie. Teraz czeka ją jednak sporo ciężkiej pracy. W maju będą Mistrzostwa Polski seniorów. Tam można uzyskać kwalifikację do Mistrzostw Europy juniorów – mówi trener AZS UMCS Piotr Kasperek.

W zawodach wzięła udział także Wiktoria Samuła. Zawodniczka wystartowała tylko w jednym wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym. Zajęła 7. miejsce.

- Sytuacja z Wiktorią była taka, że zdobyła kwalifikację na 200 metrów, czyli jakby na najsłabszym swoim dystansie. Bardziej specjalizuje się na 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Gdyby startowała w tych konkurencjach, to też by miała medale. Wiktoria również będzie przygotowywać się teraz do Mistrzostw Polski seniorów – wyjaśnia Piotr Kasperek.

Reprezentacja Polski w Bułgarii liczyła sobie 20 pływaków z 17 klubów z całego kraju. Na zawodach popłynęły dziewczęta z rocznika 2000-01 oraz chłopcy z rocznika 1998-99. Biało-czerwoni zdobyli w sumie 17 medali (2 złote, 7 srebrnych i 8 brązowych) i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji punktowej.

Drużyna Polski uplasowała się na drugim miejscu zdobywając 402 pkt - ustępując tylko Brazylii, która uzbierała 425 pkt

Galeria

 

Wyniki z całej imprezy znajdziecie tutaj.

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij