Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » Doskonałe wyniki uczniów lubelskiej SMS

Doskonałe wyniki uczniów lubelskiej SMS

Doskonałe wyniki uczniów lubelskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 letnich, Warszawa 18-20 lipca 2017 roku.

Nasi uczniowie zdobyli 24 medale na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 letnich rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Mazowsze 2017. Oznacza to, że co piąty medal padł łupem lubelskich pływaków. W klasyfikacji punktowej zespół AZS UMCS SMS Lublin wprost zdemolował konkurencję zdobywając 747 punktów i wyprzedzając drugi zespół z Oświęcimia o 245 punktów!

W Warszawie w dniach 18-20 lipca 2017 się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w ramach której pływacy z roczników 1999 i 2000 rozgrywali swoje mistrzostwa kraju.

 

Zdecydowany wkład w dorobek zespołu wniosły dziewczęta zdobywając 22 z 24 medali. Dwa razy zajęły całe podium (miejsca 1-3) na 400 i 800 dowolnym i trzy razy miejsca 1-2 (200 i 400  stylem zmiennym oraz sztafeta 4 x 100 m. st. zmiennym).

Wspaniały występ zanotował Kamil Bryła zdobywając dwa srebrne medale, a jego wynik na 200 grzbietem dałby mu 9 miejsce na tegorocznych mistrzostwach świata juniorów.

 

Najlepszą dyspozycję na 50 klasycznym zaprezentowała wicemistrzyni Europy juniorów z Netanji Weronika Hallmann (1 Solex Lębork) i choć popołudniu nie udało jej się już złamać bariery trzydziestu dwóch sekund to dokładnie taki wynik wystarczył jej do zdecydowanego zwycięstwa. Niecałą sekundę za nią do mety dotarła Aleksandra Iwanowska (MKS Juvenia Wrocłąw) i Wiktoria Samuła (AZS UMCS SMS Lublin).

Była główną pretendentką do złota i tak poprowadziła ten wyścig, aby swój cel osiągnąć. Co więcej Katarzyna Kołodziej (UKP Unia Oświęcim) dotarła do mety z ogromną przewagą nad rywalkami, osiągając w konkurencji 100m stylem motylkowym bardzo dobry rezultat – gorszy od jej rekordu życiowego jedynie o cztery dziesiąte sekundy – 1:01.91. Brązowa medalistka z Lublina wyprzedziła na mecie Wiktorię Czarnecką (AZS UMCS SMS  Lublin) i swoją koleżankę klubową Dominikę Adamiec.

200m stylem dowolnym to popis Aleksandry Polańskiej. Choć po pierwszej części wyścigu na prowadzeniu znajdowała się Julia Klonowska (G-8 Bielany Warszawa) to jednak wicemistrzyni Polski seniorów z Lublina doskonale taktycznie rozegrała tę rywalizację i kolejne dwie długości pokonała już zdecydowanie szybciej od konkurentek, kończąc dystans z czasem 2:02.99. Klonowska dotarła do mety na drugiej pozycji. O trzecia lokatę bardzo zacięty pojedynek stoczyły Kamila Andrzejewska (AZS UMCS SMS  Lublin) i Anna Zawadzka (MKP Wodnik 29 Tychy), a ostatecznie o jedną setną sekundy szybciej do ściany finiszowej dotarła pierwsza z nich.

W konkurencji 200m stylem grzbietowym kobiet na podium stanęły te same trzy zawodniczki, które były dekorowane medalami podczas zimowych mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim w marcu na krótkim basenie. Tym razem jednak zwycięstwo przypadło w udziale Weronice Góreckiej z Juvenii Wrocław, która tym występem poprawiła swój rekord życiowy o prawie dwie sekundy, notując rezultat 2:14.50. Druga już ze sporą stratą do mety dotarła Julia Koluch (UKS Kapry-Armexim Pruszków), a trzecia była Karolina Smyłek (AZS UMCS SMS Lublin). W zimie na drodze do zwycięstwa stanął mu Kacper Stokowski, w Warszawie nie miał już sobie równych, choć zaciętą walkę o prymat w tej konkurencji stoczył z Kamilem Bryłą (AZS UMCS SMS Lublin) , z którym zmieniali się na prowadzeniu, ale o dziewięć setnych sekundy wygrał ostatecznie Jakub Balcerak. Zawodnik MKS Trójki Łódź osiągnął rezultat 2:02.26.

Julia Adamczyk AZS UMCS SMS Lublin znów popłynęła bardzo dobrze, pewnie zwyciężając w zmaganiach zmiennistek na dystansie 400m z czasem 4:54.80. Na podium stanęła obok swojej klubowej i szkolnej koleżanki Wiktorii Samuły, która miała wielki apetyt pokrzyżować jej szyki w tym wyścigu, ale ostatecznie na ostatnich stu metrach w stylu dowolnym to Adamczyk okazała się skuteczniejsza. Obie zawodniczki AZS UMCS SMS Lublin jako jedyne złamały na tym dystansie barierę pięciu minut. Z brązowego medalu na mecie cieszyła Zuzanna Dzwonnik (AZ Uł. Pł. Łódź). Na zakończenie piątkowej sesji finałowej do boju stanęły zespoły sztafetowe, a wśród nich najlepsze okazały się drużyny AZS UMCS SMS Lublin (w składzie: Kamila Andrzejewska, Wiktoria Czarnecka, Ewa Osiniak i Julia Adamczyk) wśród kobiet (8:34.17) oraz G-8 Bielany Warszawa (Bartosz Piszczorowicz, Karol Młynarczyk, Rafał Słowik i Cezary Butkiewicz) wśród mężczyzn (7:35.20).

Drugiego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży znów na najwyższym stopniu podium stawali głownie faworyci, a kibice doczekali się pierwszego rekordowego rezultatu wśród 18-latków. Aż trzy złote medale wywalczyły dziś pływaczki z Lublina.

Całe podium w konkurencji 400m stylem dowolnym zajęły zawodniczki AZS UMCS SMS Lublin. Drugiego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży znów na najwyższym stopniu podium stawali głownie faworyci, a kibice doczekali się pierwszego rekordowego rezultatu wśród 18-latków. Aż trzy złote medale wywalczyły dziś pływaczki z Lublina.

Całe podium w konkurencji 400m stylem dowolnym zajęły zawodniczki AZS UMCS SMS Lublin. Kwestię zwycięstwa właściwie od startu rozstrzygnęła na swoją korzyść Julia Adamczyk, która wyraźnie wysunęła się na czoło stawki już po pierwszych stu metrach, a później utrzymywała do końca przewagę dwóch długości ciała nad rywalkami, poprawiając ostatecznie swój rekord życiowy o dokładnie trzy sekundy - 4:22.71. Najlepszy występ w życiu na tym dystansie zaliczyła także zdobywczyni drugiej lokaty Ewa Osiniak (4:26.62), a podium uzupełniła jeszcze Kamila Andrzejewska. To jednak nie jedyne zwycięstwo, jakie odniosła dzisiaj Adamczyk. Po bardzo wyrównanej walce ze swoją koleżanką klubową Wiktorią Samułą, którą pokonała dokładnie o jedną dziesiątą sekundy, kolejny raz ściągała z szyi medal z najcenniejszego kruszcu, a wygraną w konkurencji 200m stylem zmiennym dał jej czas 2:20.36. Swój drugi już brązowy medal wywalczyła dziś Katarzyna Kołodziej. Bardzo niewielką różnicą na niekorzyść Samuły zakończyła się także rywalizacja w stylu klasycznym na dystansie 200m. W tym wyścigu zawodniczka z Lublina o prymat ścigała się z szóstą pływaczką Europy wśród juniorów Weroniką Hallmann (1 Solex Lębork), ale tu do szczęścia brakło jej 0,39 sekundy. Zwycięstwo Hallmann dał czas 2:33.27.

W ostatniej konkurencji dnia zawodnicy rywalizowali z sobą w wyścigach sztafetowych 4x100m stylem dowolnym i była to prawdziwa wisienka na torcie drugiej sesji finałowej juniorskiego czempionatu w Warszawie. Tak jak wczoraj najlepsze okazały się zespoły AZS UMCS SMS Lublin wśród dziewcząt i G-8 Bielany Warszawa wśród chłopców. Lublinianki triumfowały w tym samym składzie co w środę, a Wiktoria Czarnecka, Kamila Andrzejewska, Julia Adamczyk i Ewa Osiniak, były jedynym zespołem w tym wyścigu, w którym każda z pływaczek pokonała dystans 100m później minuty (czas 3:56.12). Drużynę ze stolicy wzmocnił w dzisiejszych zmaganiach Kacper Stokowski, a wraz z Rafałem Słowikiem, Cezarym Butkiewiczem i Bartoszem Piszczorowiczem postarali się o nowy rekord Polski 18-latków, który od dzisiaj wynosi 3:24.14.

Ostatni dzień krajowego czempionatu 17-18latków w Warszawie to kolejne popisy zawodników AZS UMCS SMS Lublin, którzy zostali bezapelacyjnie najlepszą drużyną tych mistrzostw. Kibice zgromadzeni na trybunach a także przed ekranem komputerów, dzięki transmisji live, byli też świadkami kolejnego rekordu Polski 18-latków, o który postarali się ponownie pływacy G-8 Bielany Warszawa.

To były fantastyczne zawody w wykonaniu Julii Adamczyk! Zawodniczka AZS UMCS SMS Lublin zdobyła podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sumie osiem złotych medali, pięć indywidualnie i trzy wraz z koleżankami z drużyny i była w Warszawie najczęściej dekorowaną pływaczką mistrzostw Polski 17 i 18-latków. Ostatniego dnia juniorskich zmagań w Warszawie podopieczna trenera Kasperka zaczęła sesję finałową od zwycięstwa na dystansie 200m stylem motylkowym oraz zwycięstwem ją zakończyła, zostając najlepszą pływaczką w konkurencji 800m stylem dowolnym. W rywalizacji delfinistek prowadziła prawie przez cały wyścig, choć przez chwilę szyki próbowała jej pokrzyżować Weronika Gotowska (G-8 Bielany Warszawa). Adamczyk jednak odparła ataki rywalek i na mecie zanotowała wynik 2:19.35, wyprzedzając Dominikę Adamiec (Unia Oświęcim) i Sandrę Redner (Skarpa SMS Lublin). Podobnie jak wczoraj na 400m stylem dowolnym dziś na dystansie dwa razy dłuższym rywalizację zdominowały pływaczki AZS UMCS Lublin zajmując wszystkie trzy miejsca na podium. Adamczyk triumfowała z drugim rezultatem w karierze 9:01.27, a ponad czternaście sekund za nią do mety dotarły Kamila Andrzejewska i Ewa Osiniak, którym w końcówce udało się jeszcze pokonać płynącą prawie przez cały wyścig na medalowej pozycji Dominikę Janiszewską (AZS AWF Warszawa).

Drugą pływaczką, która także każdy swój indywidualny start na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego okrasiła medalem była również wychowanka AZS UMCS SMS Lublin - Wiktoria Samuła, choć medal z najcenniejszego kruszcu udało się jej wywalczyć dopiero w ostatniej konkurencji tej imprezy w sztafecie 4x100m stylem zmiennym. Ponadto Samuła po raz kolejny w tym czempionacie musiała dziś uznać wyższość Weroniki Hallmann (1 Solex Lębork), tym razem w konkurencji 100m stylem klasycznym, aczkolwiek różnica jaka dzieliła je na mecie znów była minimalna. Pływaczka z Lublina biła swój rekord życiowy już w eliminacjach, a w finale doprowadziła go do wyniku 1:10.79, tracąc do Hallmann zaledwie 0,28 sekundy. Na trzeciej lokacie wyścig ukończyła Aleksandra Iwanowska (Juvenia Wrocław).

Zespół AZS UMCS SMS Lublin jeszcze jeden rewelacyjny występ zaliczył na pożegnanie z juniorskim czempionatem w Warszawie w konkurencji sztafetowej 4x100m stylem zmiennym. Dziewczęta wystawiły aż dwa zespoły sztafetowe i oba te składy okazały się lepsze od całej reszty stawki. Najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna w składzie: Julia Adamczyk, Wiktoria Samuła, Wiktoria Czarnecka i Olimpia Prochownik, notując wynik 4:22.05, a obok nich na podium stanęły Karolina Smyłek, Weronika Żmuda, Kamila Adrzejewska i Ewa Osiniak oraz zawodniczki Juvenii Wrocław.

Reprezentanci klubu z Lublina, głównie za sprawą dziewcząt, zaprezentowali się w stolicy tak rewelacyjnie, że z ogromną przewagą wygrali klasyfikację punktową i medalową tego czempionatu, zdobywając aż 23 krążki! Osiem złotych, dziesięć srebrnych oraz pięć brązowych medali to dorobek, jaki dla klubu wywalczyli: Julia Adamczyk, Wiktoria Samuła, Kamil Bryła, Ewa Osiniak, Kamila Andrzejewska, Wiktoria Czarnecka, Karolina Smyłek oraz sztafety 4x100 i 4x200m stylem dowolnym oraz 4x100m stylem zmiennym kobiet.  

Drugą lokatę w rankingu medalowym wywalczyli Warszawianie. Mocny zespół G-8 Bielany trzeciego dnia zmagań juniorskiego czempionatu wywalczył trzy złote krążki i zanotował drugi już rekord kraju 18-latków.

Drużyna z Bielan zgromadziła na swoim koncie w sumie 12 krążków, w tym aż siedem z najcenniejszego kruszcu, dwa koloru srebrnego i trzy brązowego, a w rankingu punktowym zawodnicy z Warszawy zajęli ostatecznie trzecią lokatę, gdyż wyprzedziła ich jeszcze Unia Oświęcim. Trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej wywalczyli pływacy MKP Szczecin (9 medali, w tym trzy złote).

             

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij